Viasat Nature Polsat

Dominic Monaghan – představení

Zpět
Během své herecké dráhy Dominic Monaghan prokázal neuvěřitelnou flexibilitu. Ztvárnil mimo jiné postavu Smělmíra „Smíška“ Brandoráda v trilogii Pán prstenů, Charlieho Pacea ve filmu Ztracen a řadu dalších.

V roce 2012 Monaghan natočil seriál Divocí tvorové. Jedná se o dobrodružně-cestopisný seriál, kde Monaghan jako milovník zvířat cestuje do 4 koutů světa a pátrá po nejexotičtějších, nejzvláštnějších a nejnebezpečnějších tvorech, jací obývají naši planetu. Monaghan, který je zároveň výkonným producentem pořadu, diváky osobně zavádí na úžasná místa včetně tropických pralesů v Brazílii, moře u pobřeží Mosambiku nebo jedinečného ekosystému Madagaskaru – aby se zde setkal tváří v tvář s nejskrytěji žijícími a nejneobvyklejšími živočichy, jaké člověk zná. Cestou se setkává se srdečnými místními obyvateli, výstředními experty a řadou různých živočišných druhů obývajících nejpodivuhodnější a nejdivočejší místa světa. Objevil i zcela nový druh pavouka, který byl pojmenován na jeho počest – Ctenus monaghani.

Seriál Divocí tvorové měl premiéru v roce 2012 ve Velké Británii a v roce 2013 v USA a Kanadě. Pořad byl nominován ve 3. ročníku filmových cen Critics’ Choice Awards v kategorii nejlepších dokumentárních seriálů a v 66. ročníku cen Primetime Creative Arts Emmy Awards v kategorii „mimořádný nestrukturovaný dokumentární pořad“.

Monaghan vystudoval anglický jazyk, herectví a zeměpis na Aquinas College ve Velké Británii. V současné době žije v Los Angeles.

Spusť / Start
Objevujte svět Dominica Monaghana - pomozte mu nalézt divoká zvířata.
Pohybovat se můžete pomocí šipek v navigačním kolečku
nebo pomocí klávesnice