Viasat Nature Polsat

OBSAH EPIZOD

Zpět
Divocí tvorové je cestopisný seriál věnovaný výpravám Dominica Monaghana, herce, který se proslavil svými rolemi ve filmech Ztracen a Pán prstenů. Pátrá po nejnebezpečnějších, nejpozoruhodnějších a nejnepolapitelnějších zvířatech světa.
 

Ve třetí řadě oblíbeného seriálu Dominic Monaghan objevuje nejzapomenutější kouty dalekých zemí jako Bolívie, Madagaskar, Sri Lanka, Mosambik nebo Filipíny a hledá tam největší, nejpodivnější a nejúžasnější tvory, jací žijí na Zemi. Průvodce pořadem je známý svými rolemi ve filmech Pán prstenů a Ztracen.

Monaghan miluje zvířata. Lásku k hmyzu a plazům si vypěstoval již v dětství a ta jej nikdy neopustila. V nové řadě seriálu se Dominic snaží nalézt ještě zajímavější živočichy, například kobru indickou, dráčka létavého, žraloka obrovského nebo nesmírně vzácného, hrůzostrašného ksukola ocasatého. To je jen několik příkladů ze Dominicova dlouhého seznamu.

V každé díle seriálu podniká Monaghan spolu s diváky vzrušující dobrodružnou výpravu, při níž dělá vše pro to, aby stanul tváří v tvář se zástupci nejvzácnějších a nejnebezpečnějších živočišných druhů.

Díl 1

Díl 1: Belize – Křovinář aksamitový

Dominic přijíždí do Belize, aby zde našel nejnebezpečnějšího hada Latinské Ameriky – křovináře aksamitového. Křovinář je jedovatý had z čeledi zmijovitých, známý náhlými, ničím nevyprovokovanými útoky na člověka. Zasluhuje svoji špatnou pověst, nebo se jedná pouze o legendy? Dominic se prodírá belizskými džunglemi, aby nalezl odpověď. Při své výpravě navštíví majestátní mayské pyramidy, prozkoumá tajuplné jeskyně a toulá se deštnými lesy plnými neobvyklých živočichů.

Díl 2: Florida - Žraloci

Dovolená na Floridě, která rozhodně nebude běžná. Po nebezpečném setkání s chřestýšem a obřím aligátorem opouští Dominic národní park Everglades a vydává se za žraloky na souostroví Florida Keys. Žraloci jsou predátoři, kteří vzbuzují největší strach svými mocnými čelistmi, řadami ostrých zubů a neuvěřitelně citlivými smysly. Dominicův cíl: zažít setkání s mořskými stroji na zabíjení v jejich přirozeném prostředí, pod hladinou, bez ochranné klece.

Díl 3: Madagaskar – ksukol ocasatý

Dominic přijíždí na Madagaskar, ostrov známý svými predátory a úchvatnou krajinou. V tomto díle budeme pátrat po nechvalně známém ksukolovi ocasatém. Podle místních legend je tento skromný tvor ve skutečnosti proklatý démon a člověk se mu musí za každou cenu vyhýbat. Dříve, než se bude mít Dominic příležitost seznámit s tímto záhadným tvorem, potkává chameleony, neobvyklé hady a gekony i největšího a nejhlasitějšího lemura na světě.

Díl 4: Mosambik – Žralok obrovský

V tomto díle je Dominicovým cílem si zaplavat s největší rybou na světě – žralokem obrovským. Nalézt jej je nesmírně obtížné. Dominic zahajuje svoji výpravu v Maputu, rušném hlavním městě Mosambiku. Žraloka se mu podaří nalézt s pomocí místního průvodce, který se snaží lokalizovat zvíře ze vzduchu, zatímco Dominic hledá na moři. Setkání to bude nezapomenutelné.

Díl 5: Jižní Afrika – Lev jihoafrický

Cílem Dominicovy cesty do Jižní Afriky je nalézt nejvzácnějšího zástupce podčeledi velkých koček – bílého lva jihoafrického. Bude to náročný podnik, protože ve volné přírodě jich žije pouhých 13 kusů. Mimoto něco neustále odvádí Dominicovu pozornost od pátrání. Cestou potká zraněného lva a pozoruje gepardy při lovu antilop impal. Dostává také požehnání od místního kmene, který věří, že bílí lvi pochází z hvězd a jsou ztělesněním jejich předků.

Díl 6: Srí Lanka – Kobra indická

Dominic se vydává na Srí Lanku, aby se dozvěděl více o nejvýraznějším kultovním hadu na světě – kobře indické. Srí Lanka je známá jako země hadů. Žije zde více než 100 druhů hadů a počet hadích uštknutí je zde vyšší než kdekoli jinde na světě – přes 30 000 ročně. Při návštěvě Srí Lanky Dominic objevuje i méně známé tváře ostrova – nádherné hory, svěže zelné čajovníkové plantáže, bohatou kulturu a monumentální buddhistické chrámy.

Díl 7: Filipíny – dráček létavý

Dominic pátrá po živočichovi podobném skutečnému draku, podle vzhledu i podle jména: dráčku létavém. Aby jej nalezl, pročesává Dominic 7000 ostrovů, které tvoří rozsáhlé filipínské souostroví. Tentokrát jej dobrodružství zavádí do rušných ulic Manily, Čokoládových hor na ostrově Bohol a na nejzazší výspu Filipín, ostrov Palawan, kde se setkává z jedním z nejstarších asijských kmenů. Ale podaří se mu zahlédnout také létajícího dráčka?

Díl 8: Peruánská Amazonie – Paúhoř elektrický

Dominic se vydává na plavbu po temných a tajemných peruánských přítocích Amazonky a hledá jednoho z nejnebezpečnějších živočichů – paúhoře elektrického. Tento úhoř ze svého těla dokáže vydat elektrický výboj o napětí až 600 V – dostatečně silný na to, aby porazil i býka. Amazonka se svými více než 1500 přítoky se ukazuje jako Dominicova nejnáročnější výzva. Cesta jej vede unikátním deštným lesem a také do srdce Iquitos – největšího města na Zemi, které není dostupné po souši.

Díl 9: Peruánské Andy – Vodnice posvátná

Dominic je v Peru, kde hledá jednoho z nejpodivuhodnějších a největších obojživelníků na světě – žábě vodnici posvátné z jezera Titicaca. Cestou si zaplave s lachtany, vypustí kondora andského, ostříhá vikuňu na vlnu a pronikne do jedné z nejunikátnějších kultur na světě – lidu Uru, který žije na plovoucích rákosových ostrůvcích na jezeře Titicaca. Na své velkolepé výpravě, která začíná na úrovni moře a stoupá do výšky téměř 5000 m, bojuje Dominic s horkem, chladem, nadmořskou výškou a žhavým andským sluncem. Dokáže však najít vzácnou vodnici posvátnou?

Díl 10: Brazílie – Mravenečník veliký

Po dni stráveném prohlídkou Sao Paula se Dominic vydává do Pantanalu – největšího mokřadu na světě. Hledá tamější nejpodivnější zvíře, mravenečníka velikého, který svým 60 cm dlouhým jazykem slízne až 35 000 termitů za den a připomíná tak živý vysavač. Za základnu Dominicovi poslouží dobytčí farma, odkud křížem krážem propátrává Pantanel z letadla, člunu i koňského hřbetu. Nalézt mravenečníka velikého v náročném terénu tohoto rozsáhlého území však nebude snadný úkol.

Díl 11: Bolívie – Medvěd brýlatý

Dominic se vydává do hlubokých, odlehlých lesů bolívijských And. Hledá živočicha, o jehož existenci má tušení jen málo lidí, a ještě méně jich mělo možnost jej spatřit – medvěda brýlatého. Cestou do mlžného pralesa překonává písečné pouště, míjí sopečné vulkány a jezera plná plameňáků a navštěvuje nejvýše položené hlavní město na světě – La Paz. Zjišťuje, že Bolívie je jedna z nejrozmanitějších zemí světa.

Díl 12: Palau - Krab palmový

Na bílých písčinách a v tyrkysových vodách ostrova Palau pátrá Dominic po největším korýši na Zemi – krabu palmovém. Rozpětí jeho roztažených nohou může být až 91 cm, takže vypadá jako zjev z hororového filmu. V klepetech unese břemeno až 29 kg těžké. Na Palau Dominic objeví také jezero plné zlatavých medúz. Pohádkovou scenérii korálových útesů narušují pozůstatky druhé světové války – trosky japonských stíhacích letounů Zero.

Díl 13: Indonésie – Orangutan

Dominic si u pobřeží Bali zasurfuje s mistrem tohoto sportu Kalanim Robbem. Po naléhavém telefonátu od přítele se vydává na Sumatru, aby pomohl zachránit tlupu orangutanů. Jejich životní prostor ohrožují dřevaři a je nutné je přestěhovat do jiné části rozlehlého pralesa. Cestou se Dominic seznamuje s bohatou indonéskou kulturou a zdejší exotickou krajinou.
Spusť / Start
Objevujte svět Dominica Monaghana - pomozte mu nalézt divoká zvířata.
Pohybovat se můžete pomocí šipek v navigačním kolečku
nebo pomocí klávesnice